Zumba

Zumba vznikla náhodou, když tanečník a choreograf zpěvačky Shakiry Alberto Perez přišel na hodinu aerobicu a zjistil, že si zapomněl přinést hudbu na cvičení. Jediné, co měl v autě, byly latinskoamerické písničky. A protože latinsko americké tance byly jeho oblíbené, rozhodl se zkusit improvizovat. Hodina měla úspěch a vznikla tak první lekce zumby.

Zumba se hodí pro všechny, kteří nechtějí jenom dřít v posilovně, ale cvičení si skutečně užít a udělat tak něco nejen pro svoji fyzičku, ale i pro psychiku. Zumba přitom není jen zábava, ale pomáhá také spalovat tuky. Při cvičení totiž pracuje skutečně celé tělo a ne jen některé jeho části, jak je tomu u některých jiných cvičení. Po zumbě budete zpocení, ale ne vyřízení, probudíte endorfiny.

Zumba je tak trochu zábavnější aerobik. Vznikla jako náhrada za hodinu aerobicu, hodně z něj vychází. Je však ladnější, spíš než sport připomíná tanec. Propojuje prvky aerobního cvičení s tanečními kroky ze salsy, rumby, merengue, mamba, country i hip hopu. Navíc s sebou podle tvůrců nese obrovskou výhodu - je zábavná, takže je jednoduší vydržet cvičit, dokud se hned nedostaví viditelné výsledky.

Zumba

Zumbu cvičíme 2x týdně - v úterý a v sobotu. Přijďte si s námi zacvičit. Aktuální rozpis můžete zjistit pomocí rozvrhu.